Jaké interiérové dveře jsou dnes v kurzu?

Jaké interiérové dveře jsou dnes v kurzu?

Vybíráte interiérové dveře? Dveře patří ke stálicím našeho bydení, které měníme až při skutečně rozsáhlých rekonstrukcích. Právě proto vzhled našeho bydlení ovlivní na mnoho let. Záležet si musíme dát nejen na designu, ale i na kvalitě. Největší sortiment interiérových dveří nabízí ERKADO CZ a najdete jej též v e-shopu Dvere-erkado.cz. Jaké trendy nabízí?

Hitem je výška dveří 210 cm

Doposud jsme byli zvyklí na normovanou výšku dveří 197 cm. Nový trend i ČSN však povolují nově též výšku 210 cm. Právě ta se stala hitem a prosazuje se jako standard. Proč dveře změnily svoji výšku? Není to rozhodně poprvé. Ve starých chalupách pořád narazíme, a to doslova, na mnohem nižší dveře. Aktuální zvětšení dveří o 13 cm oproti 197cm standardu přináší do interiérů optické zvýšení stropu, ale i standard odpovídající dnešní populaci, ve které průměrná výška roste a muži mají dnes častěji přes 2 metry.

Výška dveří 210 cm se hodí zejména do novostaveb rodinných domů a setkáváme se s nimi i u nových developerských projektů bytů. U rekonstrukcí není přechod na tyto dveře vhodným. Nutná je totiž změna stavebního otvoru, a to je velice náročné.

Dveře, které splynou s interiérem

Oblíbené dveře pro moderní interiér jsou dnes též bezobložkové dveře. Mají skrytou zárubeň a dveře dokonale lícují se zdí. Dveře je možné vytapetovat i natřít stejně jako zeď. To jsou pak zcela nenápadné a opticky dochází ke zvětšení prostoru. Mohou však být i přiznané a vytvářet zajímavý prvek. Podobně nenápadné budou bezfalcové dveře. Ty sice mají zárubeň, ale dveře stejně dobře lícují se zdí. S interiérem umí zajímavě splynout i celoskleněné dveře, které současně nabízí lepší prostup světla místnostmi.

Posuvné dveře

Stále častěji se v interiéru pracuje s posuvnými dveřmi. Posuvné po zdi se využívají zejména kvůli designovému efektu, který kromě dveří do interiéru vnáší posuvné kování. Ještě oblíbenějšími bývají však dveře posuvné do pouzdra. Posuvné dveře zvětšují prostor, ale nejen opticky. Nevznikají mrtvé části prostoru potřebné pro otevírání dveří.

Bílé dveře

Tradičně jsou hitem bílé lakované dveře. Vytváří zajímavý kontrast k dřevěným podlahám, dobře ladí s okny, zejména s bílými plastovými, a není problém je kombinovat s nábytkem. Ať již s bílým, tím v dřevěném dekoru, či dnes tak oblíbeným šedým. Bílé dveře jsou klasika a jejich nový design jde neustále napřed. Třeba dveře Miskant kombinují bílý lak s černými zasklívacími lištami a dveře se tak hodí i k oblíbenému industriálnímu designu.

Dveře z masivu

Z moderního interiéru nezmizely ani celomasivní dřevěné dveře. Právě naopak. Řada lidí si jiné ani neumí představit Bývají též skvělým řešením do starších domů, ve kterých Češi s oblibou chalupaří. Ale pozor, nejen tam! Hodí se do rekonstruovaných podkroví, k eklektickému stylu i do loftů.

TIP: Podívejte se též na rámové interiérové dveře Stile. Představují aktuální módní trendy v interiérových dveřích.

Dům byt a zahrada