Podunajsko a slovenské termální koupaliště Velký Meder

Podunajsko a slovenské termální koupaliště Velký Meder

Podunajsko je slovenský region, který žije cestovním ruchem. Nachází se u hranic s Maďarskem a najdete zde opravdové slovenské skvosty. Jak napovídá název, jedná se o oblast podél řeky Dunaje a jezdí se sem zejména do aquaparků a na wellness.

Celá řada aquaparků v Podunajsku

Jaké aquaparky Podunajsko nabídne? Za zmínku stojí termální koupaliště Komárno, aquapark Patince, thermalpark v Dunajské Stredě či Vadaš Thermal Štúrovo. Lákavě zní i vyhlídkové plavby lodí po Dunaji na trasách Patince – Komárno či Patince – Štúrovo. Ze všech zdejších významných lokalit je však v Česku nejznámější Čalovo, respektive po novém Velký Meder.

Termální koupaliště Velký Meder

Termální koupaliště Velký Meder se nachází mezi Dunajskou Stredou a Komárnem. Z východní části naší republiky to sem není až tak daleko, do Bratislavy se dostanete z Brna hravě a z Bratislavy do Velkého Mederu je to už jen 66 km. Aquapark se zároveň nachází jen 15 km od maďarských hranic, takže máte možnost udělat si výlet také k sousedům.

Koupaliště s celoročním provozem

Milujete aquaparky? Na nic nečekejte a vydejte se do Velkého Mederu klidně hned, protože areál je v provozu celoročně. Možností, kde složit hlavu, bylo v oblasti vždy dost, v současnosti nabídne Velký Meder ubytování přesně podle vašeho vkusu – od levnějších možností až po luxusní hotely. Turismem zde žijí, jezdí sem domácí i zahraniční hosté, často právě z Česka.

A na co je termální město láká? 365 dní v roce (i o víkendech a svátcích) je zde čekají venkovní i kryté bazény, perličkové koupele, masáže, biosolárium, bioproto léčba, kosmetický salón, restaurace, bar, v létě pak elektroautíčka, dětská hřiště, aquaaerobic, sportovní hřiště a mnoho dalšího.

Thermal-Varga-Velky-Meder

Termální koupaliště s účinkem na pohybové ústrojí

V areálu termálního koupaliště Velký Meder je k dispozici celkem 13 bazénů s různými atrakcemi. Celkem 7 bazénů je celoročních, 6 vnějších. V nich dosahuje teplota 26 až 38 °C. Zdejší geotermální vody mají příznivé účinky na páteř, pohybové ústrojí, svalstvo a celkově pomáhají k regeneraci organismu.

Kde se ve Velkém Mederu ubytovat?

Velký Meder je město s osmi tisíci obyvateli. Termální koupaliště Thermal Corvinus se nachází na jeho okraji obklopeno lesy. Přesto vám nabídne Velký Meder ubytování v bezprostřední blízkosti areálu.

Podívejte se na další zajimávé tipy na výlety. Tip na zajímavou dovolenou Korčula a Dubrovník jsou nejkrásnějšími městy Jižní Dalmácie.

Cestování a výlety