Tapety a tapetování

Tapety a tapetování

Zima se blíží, zateplujte

Zima se blíží nejen v panství rodu Starků, ale především v našich končinách, proto je třeba se na ni předem připravit. Obzvlášť dnes, kdy stále rostou ceny energií a především plynu, kterým topí převážná část domácností, je třeba přemýšlet nad tím, kde ušetřit. Je jasné, že můžete snížit teplotu, na kterou vytápíte váš domov, a smířit se s tím, že doma v tričku s krátkým rukávem chodit nebudete. Nebo se vrhněte na zateplování.

Zateplujeme i uvnitř

Zateplováním teď nemyslíme pouze polystyrenové desky a minerální vlnu, kterou obložíte dům zvenku. To samozřejmě hodně pomůže. Vy si ale můžete pomoci v domech i bytech zateplovacími tapetami. Jde o speciální tapety s odrazovou hliníkovou vrstvou, které se dávají na zeď za radiátory. Díky nim se teplo vyzářené radiátorem směrem do zdi odrazí a odchází rovněž do místnosti místo toho, aby se kumulovalo ve zdi samotné. Vaše vytápění tak bude mnohem efektivnější. Na zbytek stěn můžete použít jakoukoli tapetu, zejména vliesové tapety mají také schopnost pomoct udržet v místnosti víc tepla.

Tapeta v pokoji

Tapety pro každou místnost

Z vliesových tapet můžete vybírat nejrůznější vzory a barevné kombinace, záleží jen na vašem vkusu a dispozicích konkrétní místnosti, jaký typ tapety se sem bude hodit. V obývacím pokoji může jít o fototapetu s vaším oblíbeným pohledem na New York, do vesmíru, nebo na cestu deštným pralesem. V pracovně vám jistě dodá dostatek inspirace k tvůrčí práci tapeta se zenovým motivem. Ložnice je místem odpočinku, volte sem proto tapetu jemnou v pastelových barvách, která podpoří uklidnění a umožní vám relaxovat. Dětské pokoje snesou klidně divočejší dekorace, zapojte do výběru i vaše děti, ať si samy vyberou, co budou mít v pokoji na stěně. Přijďte si vybrat izolační i klasické tapety do on-line obchodu Tapeta-dekorace.cz, nebo do kamenné prodejny ve Frýdku-Místku.

Dům byt a zahrada