Chalkidiki vás zaručeně okouzlí!

Chalkidiki vás zaručeně okouzlí!

Řecko je zcela právem jednou z nejoblíbenějších evropských turistických destinací. Aby také ne. Na návštěvníky tu čeká teplé a příznivé klima, chutné a zdravé jídlo a celá řada zajímavostí. Většina Čechů i ostatních vnitrozemských států míří do Řecka hlavně kvůli moři. Ve zdejších letoviscích se ho můžete nabažit dosyta.

Řecko je z velké části obléváno mořem, jeho pobřeží je navíc členité. A také k němu přísluší velké množství ostrovů a ostrůvků. Kam se tedy vydat? Jednou z osvědčených možností je Chalkidiki.

Chalkidiki nabízí skvělé koupání a nádhernou přírodu

Poloostrov Chalkidiki leží v jihovýchodní části oblasti zvané Střední Makedonie. Jeho tvar připomíná Neptunův trojzubec. Rozeklané pobřeží se pyšní velkým množstvím pláží, jejichž souhrnná délka čítá stovky kilometrů. A zdaleka nejsou jedna jako druhá. K dispozici jsou jak oblázkové, tak i pískové pláže a místa, kde vede pohodlný přístup do vody přímo z pozvolných skal. Navíc vás tu čeká velké množství zajímavých historických památek i nádherná a téměř nedotčená příroda. A když vás zrovna znudí lenošení u moře, můžete vyrazit na pěší túru do hor.

Chalkidiki má dlouhou a pestrou historii

Dějiny lidské civilizace se na ostrově Chalkidiki začaly psát již v 8. století př. Kr. Mezi první významnější osídlení patřila města Toróne, Mendé a Scióne. Z Chalkidiki pochází dokonce i jeden z nejznámějších starověkých filosofů Aristoteles. Na ostrově Athos se rozkládá autonomní mnišský stát Agion Oros, na jehož území mají vstup povolen výhradně dospělí muži.

Co byste si měli na Chalkidiki užít?

Místní restaurace vám nabídnou skvělé řecké pokrmy a vynikající lahůdky pořídíte i v místních obchůdcích a na tržištích. Mezi zdejší vyhlášené speciality patří olivy a olivový olej, med, produkty z kozího mléka, marmelády a samozřejmě také řecké víno.

Další zajímavá místa na dovolenou.

Cestování a výlety