Co všechno ze staveb lze realizovat na zahradě když dodržíte volný prostor

Co všechno ze staveb lze realizovat na zahradě když dodržíte volný prostor

Dům je místo pro spokojený život, pro harmonii celé rodiny

Každý si svůj dům jistě představuje jinak, jde o styl, design, ale také o finanční možnosti. Zahrada je součástí domu, alespoň v 95%. tady tráví rodina svůj volný čas.

Je to prostor pro zeleň, ale také pro možnost pěstování ovoce a zeleniny Stejně tak se na zahradě můžete potěšit krásnou barvou trvalek a popínavek, vyzkoušet plazivé a půdopokryvné růže a další rostliny. Oplocení takové zahrady je samozřejmě nutností.

Plot a jeho funkce

Oplocení zahrady a domu je správný krok k bezpečnému bydlení. Plot v podstatě plní hned několik funkcí a není to jen vymezení pozemku. Jde také o bezpečnost, tedy vniknutí před nevítanými hosty,  chrání svůj soukromý majetek a své blízké.

Každý plot plní také estetickou funkci. Navíc by se měl hodit k samotnému domu. Samotný plot a jeho stavbu by měl nechat majitel na odbornících a to zejména v případě složitější konstrukce.

V případě realizace zahradní branky je třeba připočítat ještě navíc 50 cm na každou stranu a to zejména v případě, že majitel požaduje osazení popínavými  rostlinami na stojky branky.

Stejně tak lze oplotit i obyčejný přístřešek na popelnice. Může být zhotoven dokonce ve stejném designu, jako plot a jeho rozměry mohou být různé. Jde samozřejmě o to, pro kolik popelnic nebo kontejnerů by měl být takový přístřešek zhotoven. Standard je šířka 0,80 m, hloubka 0,70 m, pokud se jedná o přístřešek pro dvě popelnice, je zde šířka 1,60 m.

Jaké další stavební doplňky mohou být součástí zahrady?

Mimo garáž nebo přístavek pro auto jsou ale i další prostory, které jsou jistě vítané. A to zejména z důvodu určitého uspořádání a jednotnosti.

Sportovně založená rodina, která ráda prověří své cyklistické dovednosti jistě uvítá právě takový stojan na kola. I tady platí zásada, počítat s určitým prostorem, ale v tomto případě to nebude zase tak moc. Opět základní rozměr je 0,60 m šířky a délka 2,20 m na jedno kolo. Pevný podklad je základ, ale takové stojany na kola mohou být i realizovány na stěně v garáži a z druhé strany mít zasazené krásné pnoucí růže.

 

Dům byt a zahrada