V Istrii se můžete těšit na antické město Pula, písečné pláže v Medulinu

V Istrii se můžete těšit na antické město Pula, písečné pláže v Medulinu

Dovolená v Istrii padne do noty i nejnáročnějšímu výletníkovi, protože bude mít po ruce romantická zákoutí s útesy, vinné stezky, nádherné pohoří Učka i poklady architektury. Také ubytování Istrie hraje všemi barvami. Někdo zvolí komfort apartmánů, jiný zase luxus přímořských hotelů.

Istrie je prostě nádhera

Poloostrov ležící v Jaderském moři najdete samozřejmě v Chorvatsku. Istrie překvapí dechberoucími písečnými koberci, které jsou mnohdy obehnané skalisky a útesy. Návštěvníci regionu si zamilovali zdejší středomořské klima, vodní sporty a koupání v moři, výlety do pohoří Učka a prohlídky měst Pula či Terst, které jsou zároveň důležitými přístavy. Nadchnou městečka v benátském a římském stylu, prastaré rybářské vesnice, olivové háje a vinice. Nejvíce turistů jezdí do jižní, střední a západní části regionu, sever je pro návštěvníky nejméně zajímavý.

Na jihu Istrie je prima koupání

Na jihu Istrie se nebudete nudit ani minutu. Jakmile vás přestane bavit koupání, lenošení na pláži, windsurging, jachting a potápění, prozkoumáte oblast na kole. Istrie je prošpikovaná cyklostezkami a turistickými trasami. Není divu, že je tento region ze všech nejpopulárnější.

Střed Istrie patří památkám

V centrální Istrii se podívejte do hradů, zámků a městečka Hum, je nejmenší na světě! Středověkými stavbami se to v centrální části jen hemží a celkový výraz krajiny dotváří nekonečně dlouhé vinice.

Západní oblasti Istrie vévodí Pula

Ubytování v západní Istrii je poblíž věhlasné Puly, která leží jak jinak než přímo u Jaderského moře. Je protkána antickými stavbami, jako jsou římský amfiteátr, triumfální oblouk rodiny Sergiů, Dvojitá brána či Augustinské forum. Oblíbeným výletním cílem je souostroví Brijuni, kde se nachází národní park. V nedalekém Medulinu se rozprostírá pro mnohé nejkrásnější istrijská pláž Bijeca.

Skvostné pláže Istrie

Písečný koberec Rabac vás uhrane blankytně modrým mořem a délkou. Není pochyb o tom, že je skutečným drahokamem Kvarneru. Pokud vyrážíte na dovolenou do Chorvatska s malými dětmi, zalíbí se vám pláže v Poreči, Umagu a Rovinj. Mají pozvolný vstup do vody a jsou zastíněné borovicovými háji.

TIP: podívejte se na další články v rubrice cestování a výlety.

Cestování a výlety