Vysoká vlhkost vzduchu způsobuje problémy

Vysoká vlhkost vzduchu způsobuje problémy

Vlhkost vzduchu v místnosti má velký význam pro naše zdraví. Obecně platí, že příliš nízká, ani příliš vysoká hladina není pro lidské tělo prospěšná a oba tyto extrémy způsobují další nepříznivé účinky. Vlhkost ovlivňuje naši imunitu a celkovou pohodu a také ovlivňuje dýchací, oběhový a trávicí systém. Některé z účinků nesprávné úrovně vlhkosti v místnosti mohou být velmi závažné, proto stojí za to ji správně regulovat. To je to, co používáme sušičky vzduchu a zvlhčovače vzduchu či ionizátor vzduchu.

Proč je otázka vlhkosti vzduchu tak důležitá?

Příliš mnoho vlhkosti (více než 60 procent) vede k dýchacím problémům a omezení našich fyzických schopností. V podmínkách zvýšené vlhkosti je těžší popadnout dech a vydržíme mnohem méně úsilí. Její vysoká úroveň rovněž podporuje výskyt revmatismu a objevuje se plíseň na zdi. Jejich výskyt může způsobit sinusitidu nebo dermatologická onemocnění, a dokonce i závažná onemocnění ledvin.

Na druhé straně příliš nízká vlhkost vzduchu usnadňuje vstup škodlivých látek do těla a zvyšuje tak riziko faryngitidy, laryngitidy nebo plicních infekcí. Suchý vzduch je obzvláště nepříznivý pro lidi trpící různými alergiemi a pro děti. Úroveň vlhkosti v budově měla být alespoň 30 %. Cítíme se nejlépe, když kolísá mezi 40 a 60 %.

Použijte pohlcovač vlhkosti

Abyste se zbavili vysoké vlhkosti v domě, použijte pohlcovač vlhkosti. Činnost pohlcovačů vlhkosti je založena na jevu kondenzace vodní páry na chladném povrchu nebo na absorpci vlhkosti hygroskopickým adsorbentem. Proud sušeného vzduchu je ventilátorem nasáván na povrch chladiče, kde teplota vzduchu klesá pod rosný bod. To způsobí kondenzaci vodní páry obsažené ve vzduchu a usazování vodních kapek na povrchu chladiče.

Dům byt a zahrada