Zlato je vhodný dárek nejen k Vánocům

Zlato je vhodný dárek nejen k Vánocům

Zlato se používá po celém světě, přičemž jeho historie se prolíná napříč kulturami po tisíce let. První mince z ryzího zlata byly vyraženy za vlády lýdského krále Krésa kolem roku 550 před našim letopočtem. V následujících řádcích vám prozradíme, proč je drahý kov jako ideální dárek, a to nejen k Vánocům.

Zlato si na rozdíl od papírové měny, mincí a dalších aktiv udržuje svou hodnotu po staletí. V podstatě slouží k zajištění proti inflaci, což motivuje k nákupu nejen velké společnosti a finanční organizace, ale i soukromé osoby.

Velkou výhodou je, že můžete darovat zlaté slitky a mince k různým příležitostem, ať už jde o výročí svatby, narozeniny, titul a podobně.

Ochrana proti deflaci

Deflace je definovaná jako období, během něhož dochází k poklesu cen, zpomaluje se podnikatelská aktivita a ekonomika je zatížená nadměrným zadlužením. Během velké hospodářské krize kupní síla zlata prudce vzrostla, zatímco ostatní ceny prudce poklesly.

Geopolitická nejistota

Zlato si udržuje svou hodnotu nejen během finanční krize, ale i v dobách geopolitické nejistoty. Pokud tedy darujete někomu slitek na svátek či narozeniny, uděláte dobře, protože jeho cena postupem času vzroste, a to i navzdory různým nepříznivým situacím. Často se zlatu říká krizová komodita, protože lidé ho vnímají jako bezpečný přístav i v okamžiku, kdy ve světě roste napětí.

Zlato jako dárek

Sečteno, podtrženo, zlatem rozhodně nic nepokazíte, spíše naopak. I když je na minci znamení zvěrokruhu, vůbec nevadí, stále se totiž jedná o drahý kov. Stejně tak jsou na některých mincí jména, na jiných zase titul. Zlato si dlouhodobě udržuje svou hodnotu a v průběhu let slouží jako pojistka proti inflaci a erozi hlavních světových měn. Jedná se o investici, kterou stojí za to zvážit.

Podívejte se na nabídku pražské mincovny, která má v nabídce dárky pro muže ze žlutého kovu. Oblíbenosti se těší medaile, neboť jsou originální a nevšední.

Pojištění/finance