Obal je nejlevnější ochranou mobilního telefonu

Obal je nejlevnější ochranou mobilního telefonu

Moderní mobilní telefony nemají skoro nic společného s prvními verzemi, které připomínaly spíše vysílačky. Tyto modely však vydržely skoro všechno, což se o současných přístrojích určitě říci nedá. Ty jsou naopak poměrně křehké, a proto je nezbytné se o ně náležitě pečovat.

O obrněné typy není zájem

Existují samozřejmě i verze mobilních telefonů, které jsou mnohem robustnější, než je současný standard. Kvůli tomu se však často nevlezou do kapsy, a navíc jsou poměrně těžké. Nosit všude s sebou něco takového je tedy docela nekomfortní.

Také proto není o tyto typy příliš velký zájem, a to i když jsou vcelku odolné jak proti mechanickému poškození, tak i vůči vodnímu živlu. Typicky si tento druh přístrojů pořizují lidé, kteří se často pohybují v přírodě, ať už pracovně či v rámci svého volného času. Tam totiž hrozí telefonu větší újma než třeba ve městě na ulici.

Většina lidí tudíž používá tradiční podlouhlé tenké plácačky, jež však nejsou příliš dobře chráněny. Toto je ale možné změnit, a sice koupí vhodného obalu.

Musí dokonale sedět

Jedná se o ochranu vyráběnou z plastu. Na první pohled nejde o nic extra, nicméně svému účelu poslouží více než dostatečně. Ovšem pozor, je nezbytné si koupit správný obal. Každý telefon má totiž jinou velikost i trochu odlišný tvar. Liší se i uspořádáním konektorů. Pokud obal nesedí podle předpokladů, nedokáže přístroj chránit dostatečně efektivně.

Obaly na mobily nejsou žádnou novinkou. Prodávají se už dlouhá léta poměrně běžně, ale ne každý si takovýto kryt koupí. Důvodem je cena. Často totiž tento drobný doplněk stojí i několik stovek korun, což se každému investovat nechce.

Naštěstí existují obchody typu Ipouzdro.cz, kde je možné nakoupit nejen obaly, ale kupříkladu také řemínky na Apple Watch 3 za velice atraktivní ceny.

Služby