Jak vybrat vánoční dárek pro dítě?

Jak vybrat vánoční dárek pro dítě?

Do Vánoc zbývá pouhých 38 dní. Když si uvědomíte, že poslední týden zabírají různé neodkladné záležitosti a přípravy stolu, nezbývá na shánění dárků mnoho času. Jak vybrat dárek pro své dítě?

Většina rodičů vám řekne, že jejich dítě má příliš mnoho hraček – takže když přijde na dárky k Vánocům, jak vybrat ten správný, aniž byste jen přidali další nepořádek.

Jak si vybrat dárek pro dítě?

  • Samozřejmě záleží na věku. Pokud máte to štěstí, že jste rodiči dospívajícího dítěte, můžete s ním tuto záležitost předem probrat. V každém případě se ho alespoň nezávazně zeptejte, co by chtěl dostat jako dárek.
  • Pokud vaše dítě nečeká dárek od vás, ale od Ježíška, je to ještě jednodušší. Požádejte o napsání dopisu s předstihem, abyste měli čas se na nákup dárků připravit. Psychologové doporučují kupovat dárky trochu „dospělejší“, aby sloužily vývoji dítěte a nestaly se zbytečnými již 26. prosince.
  • Další možností je pečlivě pozorovat dítě v obchodě s hračkami a zjistit, o co má momentálně zájem. Kterou hračku dítě chce jen proto, že ji vidělo v reklamě nebo od kamaráda, a která mu opravdu rozzáří oči.
  • Nedávejte dítěti teplý svetr, boty, čepici a další „nezbytné“ věci. Samozřejmě je lze přidat do hromádky dárků, ale pak tam musí být něco nebo hračka, kterou dítě opravdu chce.
  • Mnoho dětí všech věkových kategorií pochopitelně považuje za nejlepší dárek herní konzoli. Je také pochopitelné, že ne každá rodina si takový dárek může dovolit. Zejména s dospívajícím je nejlepší probrat tuto otázku odděleně. A zkuste najít alternativu. Možná další věc, kterou dítě dlouho chtělo dostat jako dárek, výlet na dovolenou nebo výlet na koncert, nová kvalitní sluchátka. Můžete také navrhnout kompromisní řešení: dohodnout se na společném nákupu konzole. Například k narozeninám. Mnoho dětí má pokladničky s penězi, které dostaly jako dárek nebo si je dokonce vydělaly. Pokud je mezi rodiči a dětmi dobrý vztah, lze tyto problémy snadno vyřešit.

Co si vybrat jako dárek pro dítě?

1. „Sportovní“ dárek pro aktivní dítě. Kolo, koloběžka, kolečkové brusle – podle věku dítěte, jeho aktivity a finančních možností rodičů.

2. Elektronický dárek. Může to být „čtečka“ pro dítě, které má rádo knihy, nebo sluchátka pro dítě, které často poslouchá hudbu.

3. Stolní hra pro vaše dítě vhodná pro jeho věk. Mnoho teenagerů rádo hraje stolní hry, když se sejdou.

4. Plyšové hračky si teenageři obvykle vybírají sami. Ale mladším dětem mohou přinést velkou radost. Do této kategorie patří také panenky, autíčka, železnice, jiné vzdělávací hračky nebo hry, v závislosti na věku dítěte.

5. Zajímavé adventní kalendáře. Očekávání svátků může být ještě živější, pokud svému dítěti dáte neobvyklý adventní kalendář. V současné době je vyrábí mnoho společností. Podívejte se na novinku adventní kalendář Marvel funko Pop.

6. Zážitkové dárky pro děti. Online dárkové služby nabízejí spoustu skvělých možností. Výlety do kaváren, ochutnávky sladkostí nebo sýrů, relaxace v aquaparku, jízda na koni nebo dokonce tajemná hra na schovávanou ve tmě. V závislosti na zálibách a osobnosti vašeho dítěte můžete vymyslet spoustu možností!

7. Překvapivě může dítě potěšit i sladký dárek. Zvláště pokud si ho můžete sestavit z různých lahodných sladkostí, které se nyní hojně prodávají ve specializovaných obchodech.

Mohlo by vás zajímat:

Inspirace