Střecha nad venkovní posezení patří

Střecha nad venkovní posezení patří

Vybudovat si venkovní posezení může být jak lehké a finančně nenáročné, tak i poměrně složité a drahé. Ideální je vydat se zlatou střední cestou, což znamená vybudovat dostatečně kvalitní podlahu, sehnat jakž takž vhodný nábytek a postarat se také o adekvátní zastřešení.

To by nemělo být úplně drahé, na druhou stranu není ani nutné vynakládat více prostředků, než je bezpodmínečně nutné.

Hlavně nic laciného

Hodně koumáků vyřešilo zahradní stříšku natažením nepromokavé plachty. Na první pohled se to zdá jako fantastický nápad, který skoro nic nestojí. Je sice po vizuální stránce mírně odfláknutý, ale kdo jen nechce, aby na něj pršelo či mu do očí svítilo slunce, a přitom je mu design ukradený, ten by měl být spokojen.

Problém je, že tyto plachty se často trhají, případně nefungují tak, jak mají. Nejsou totiž určeny pro zastřešení, a tudíž postupně po náporem vody degradují. Jednoho krásného dne se tak může stát, že celá takováto střecha napitá vodou spadne majitelovi na hlavu.

Proto je lepší nešetřit za všech okolností a občas pustit nějaký ten chlup. Není potřeba mít něco extra. Bohatě postačí koupit si základní pergolu, případně jednodušší zahradní altán.

Zahradní klasika

I když existuje mnoho druhá zahradního zastřešení, pergoly a altány jsou jednoznačnou klasikou. Dnes se již neprodávají pouze ve dřevě, ale oblíbené jsou i jiné materiály, třeba hliník.

Kdo však má rád rustikální styl, ten zůstane u dřeva. A to i přesto, že se konstrukce z tohoto přírodního materiálu musí v pravidelných intervalech natírat ochrannými oleji.

Pergola dreveny altan lucie

Doplňky

Altány i pergoly je možné doplňovat rozličnými způsoby. Moderní typy dokonce mají i vlastní stěny, případně jsou opatřeny roletami, které mohou pomoci dotvořit pocit většího soukromí. Podobnou roli však zvládnou hrát i plotové zástěny, které se dají namontovat jak na stěnu pergol, tak i altánů.

Dům byt a zahrada