Thassos patří k perlám Egejského moře

Thassos patří k perlám Egejského moře

Řecko se u českých turistů těší dlouhodobě velké oblibě. Jedním z lákavých míst, kde můžete strávit příjemnou dovolenou nejen u moře, je Thassos. Jde o nejseverněji položený řecký ostrov v Egejském moři, který nabízí bohatou floru a ideální podmínky pro odpočinek.

Na co vás Thassos naláká?

Jestliže si pro svoji dovolenou zvolíte Thassos, rozhodně neučiníte špatně. Poměrně malý ostrov skýtá opravdu značné množství pozoruhodných míst. Jako milovníci koupání v moři oceníte krásné a často romantické pláže, které i přes rušný turismus zůstávají poměrně poklidné v porovnání s jinými oblasti. Zvolit lze třeba pláže Astris nebo Alyki, kde najdete jemný zlatavý písek.

Thassos je dobrou adresou i pro ty z vás, kteří vyznávají spíše aktivnější styl odpočinku. Ostrov je totiž dosti kopcovitý, takže se na něm dá vyrážet na několikahodinové túry do pohoří. Cestou pak míjíte háje s množstvím vzácných a pro našince exotických rostlin a keřů, včetně olivovníků. Na ostrově sídlí i značný počet živočichů, stačí se na chvíli zastavit a určitě zpozorujete některé z nich. Dominují jim draví mořští ptáci, kteří mají ostrov jako základnu.

Uprostřed ostrova se nachází menší jezero, v jehož blízkosti pak najdete také vodopád.

Thassos má bohatou historii, která na vás dýchne zejména v hlavním městě Limenas. Za pozornost stojí především antické divadlo či Apollonův chrám.

Cestování na Thassosu

Ostrov Thassos, jak už bylo zmíněno, není příliš velký, přesto se pro delší výlety vyplatí pronajmout si automobil. Hromadná doprava zde není, chůze pěšky je pak přeci jen značně limitující záležitostí. Příjemným zpestřením se může stát výlet na lodi, během níž navštívíte další okolní ostrůvky.

Thassos dovolená má své kouzlo a nepochybně si odvezete spoustu zážitků. Ubytování je na ostrově na velmi vysoké úrovni, na niž jste zvyklí z ostatních oblastí Egejského a Středozemního moře.

TIP: Romantické pobyty pro dva

Cestování a výlety