Lepší a zdravější vzduch v bytě? Řešením jsou čističky a odvlhčovače

Lepší a zdravější vzduch v bytě? Řešením jsou čističky a odvlhčovače

Není vůbec neobvyklé, že v současné době má celá řada lidí problémy s dýchacími cestami. Může to být zapříčiněno částečně životním prostředím, kde mnozí z nás žijí. Městský vzduch zkrátka není vždy ten nejlepší k dýchání. Často se k tomu přidává ale také nevhodné prostředí přímo v bytě, kde ve vzduchu poletují různé alergeny. To je často přímý důsledek třeba příliš vlhkého vzduchu, který je potom ideálním prostředí pro plísně.

Pro lepší život v bytě

Pokud se nám bude dobře dýchat, také náš život bude kvalitnější. Abyste si zlepšili vzduch, který dýcháte v interiéru, určitě stojí za to popřemýšlet nad přístrojem zvaným čistička vzduchu. Ten působí proti nejrůznějším druhům alergenů, nejen těm, které vznikají z plísní. Mohou to být třeba roztoči, pyly, ale řada dalších alergenů. Proto čistička především:

  • Bojuje proti alergenům
  • Zlepšuje celkovou kvalitu vzduchu

A pokud máte doma problémy s přílišnou vlhkostí, je každopádně potřeba zasáhnout aktivně. Jestliže už se tvoří plíseň na zdi, je vhodné zvolit odvlhčovač, který může být zároveň kombinovaný i s čističkou vzduchu. Také takové kombinované přístroje existují.

Proti vlhkosti radikálně

Pokud máte v bytě ale zásadní problém s vlhkostí, což je často také problém starších domů, tak je určitě vhodné zainvestovat do samostatného odvlhčovače. Takový vysoušeč vlhkosti dokáže být maximálně efektivní, jelikož se jedná o jednoúčelové zařízení. Dobré také je, pokud je doplněn o ionizátor, který likviduje zárodky plísní. Ionizátorem může být ostatně vybavena také čistička.

Samostatný odvlhčovač se vám může hodit celé řadě případů. Není to pouze pravidelné odvlhčování místnosti, ale třeba také situace při různých haváriích. Máte třeba občas vodu ve sklepě, nebo máte vlhký sklep? Můžete odvlhčovač použít jako praktický vysoušeč zdiva. Zbavíte se tak vlhkosti přímo v místě, kde je tento problém největší.

Mohlo by vás zajímat:

Dům byt a zahrada