Střední Dalmácie je pověstná Makarskou riviérou i plážemi na ostrovech Hvar a Brač

Střední Dalmácie je pověstná Makarskou riviérou i plážemi na ostrovech Hvar a Brač

Nikdo neodolá bělostným plážím Jadranu. Střední Dalmácie je bez pochyby jedna z nejkrásnějších destinací Chorvatska, o čemž svědčí každoroční vysoká návštěvnost. Jakmile se sem jednou podíváte, budete se stále vracet.

Pláže, kam se podíváš

Příroda darovala přímořské oblasti členité pobřeží, které je ozvláštněno romantickými zátokami, písečnými koberci s bílými oblázky, malebnými zálivy a ostrovy. Pláže jsou lemovány borovicovými lesy, které nabízejí v největších vedrech stín. Lokalita je jako stvořená pro rodinou i aktivní dovolenou. Mimo koupání v moři jsou populární windsurfing, jachting a výlety na ostrovy Hvar a Brač. Azurovému moři neodolají vášniví potápěči a milovníci šnorchlování. Pláže s postupným vstupem do vody jsou vhodné pro neplavce, seniory i malé děti. Většina z nich je oceněna certifikátem Modré vlajky.

Ucítíte vůni dávných časů

Střední Dalmácie se počíná letoviskem Rozgodnica a finišuje přístavem Ploče. V tomto nemalém úseku se nachází velké množství pamětihodností, z nichž jsou mnohé zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Dechberoucí podívanou slibuje město Trogir, které je spojeno s ostrovem Čiovo kamenným mostem. Prastaré srdce města bere dech, samozřejmostí jsou jachtařské mariny a pláže. Přímořské letovisko Split je obehnáno kopcem Marjan, Splitským a Kaštelským průlivem, pohořími Kozjak a Mosor. Historické jádro Splitu je mimořádné, nejpůsobivější je však Diokleciánův palác.

Honem na Makarskou!

Romantici a zamilovaní ocení výhledy na krajinu, piniové a cypřišové háje. Příznivci vodních sportů a koupání zase azurové moře. Makarská riviéra je rychle rostoucí přímořské letovisko, jenž je poseto komfortními hotely. Zároveň je to skvělý výchozí bod pro výlety do nedalekého Splitu, Trogiru, Šibeniku anebo k vodopádům řeky Krky. Makarska má dobré spojení s ostrovy Hvar a Brač, kde se nacházejí nádherné pláže a přírodní úkazy.

TIP na zajimavý pobyt pro dva

Cestování a výlety