Chcete prodat byt? Zbavte se vlhkosti!

Chcete prodat byt? Zbavte se vlhkosti!

Vlhkost ve stěnách suterénu budov podzemní vodou je běžným problémem. Stává se, že to ovlivňuje i nadzemní části stěn. Soli se rozpustí ve vodě, která krystalizuje v důsledku odpařování vody. Takto vytvořený výkvět je jednou z běžných příčin zhoršení a rozpadání omítky a hlubších vrstev konstrukce. Není to jen kosmetický problém, ale také technický.

V místnostech je nepříjemný zápach a plíseň na zdi odstraníte jen těžko. Pokud situace trvá dlouho, může dokonce poškodit konstrukci budovy. Z tohoto důvodu je sušení stěn vlhkosti tak důležité, aby byl byt udržován v dobrém stavu, investujete do jeho hodnoty.

Vlhkost a hodnota bytu

Tento problém netýká pouze bytů v přízemí – pokud protihluková izolace nefunguje správně, může být vlhkost vzduchu až do výšky šesti metrů a příčinou vlhkosti v objektu může být také netěsnost střechy nebo nesprávné větrání. Hodnota vlhkého bytu prudce klesá. Proč se tohle děje? Vlhkost způsobí, že se mezi stěnou a omítkou vytvoří dutiny, které způsobí její odpad. Snižuje se také účinnost tepelné izolace, což vede k výraznému zvýšení nákladů na vytápění.

Abyste snížili vlhkost v bytě, změňte některé věci. Zapomeňte na dlouhé koupele v horké vodě, vzdejte se sušení prádla ve špatně větraných místnostech a nainstalujte digestoř do kuchyně, která odstraní přebytečnou vodní páru generovanou během příprava večeří. Pokud problém setrvává, pořiďte si pohlcovač vlhkosti. Zařízení aktuálně dostupná na trhu jsou nejen efektivní, ale díky svému kompaktnímu designu a estetickému designu také pěkně vypadají. Kromě toho nevyžadují připojení k elektřině, takže nepřispějí ke zvýšení nákladů na elektřinu.

Dalším pomocníkem může být ionizace, která je velmi účinná. Ionizátor je určen k čištění vzduchu od prachu, roztočů a jiných alergenů. Ionizátor také čistí prostor pozitivních iontů, které jsou v domácnostech hojné a to prostřednictvím zařízení, jako jsou mikrovlnné trouby, pračky, chladničky, počítače, televizory, smartphony atd.

Mohlo by vás zajímat:

Lepší a zdravější vzduch v bytě? Řešením jsou čističky a odvlhčovače

Thassos patří k perlám Egejského moře

Dům byt a zahrada